Naszenowości

Obuwie sportowe

Obuwie sportowe

Obuwie sportowe (3)Gdy jeździmy na rowerze bardziej „serio” warto pomyśleć o zakupie specjalistycznych wpinanych pedałów wraz z odpowiednimi butami. Rozwiązanie takie na pewno polepszy nasze wyniki sportowe, ułatwi pokonywanie podjazdów oraz paradoksalnie poprawi nasze bezpieczeństwo.
Wybierając obuwie sportowe rowerowe musimy zadecydować o kilku sprawach.
Pierwszą z nich jest wybór systemu wpinania. Najbardziej rozpowszechnionym i uniwersalnym standardem jest Shimano Pedal Systemem (SLD) Pierwotnie był on stworzony dla kolarzy górskich. Ze względu na małe rozmiary bloku, czyli części bezpośrednio łączącej but z pedałem system ten trafił do miłośników długich rekreacyjnych wycieczek  oraz jazdy po mieście. W butach z tym systemem można o wiele łatwiej chodzić.
O wiele większe bloki są dedykowane do jazdy szosowej. W butach tych podeszwa jest maksymalnie sztywna. Wszystko to po by kolarz tracił jak najmniej energii, niestety kosztem komfortu.
Buty rowerowe muszą być dobrze dobrane. Zbyt małe odbiorą nam przyjemność z jazdy, za duże z kolei mogą stworzyć problem przy wypięciu się z pedału.

Inne artykuły:

Slowa kluczowe: usuwanie graffiti toruń, busy do danii szamotuły, kubota l3200 cena, biceps 34cm, etykiety inspekcyjne na zamówienie, Vademecum elektryka SEP, kawitacja kielce, durobet ceny, orienteering miejski na imprezę integracyjną, przeszczep łąkotki warszawa, Stojaki na ulotki - Brooklyn